Oldalak

2011. november 1., kedd

Pillangos hajósláda

Natúr hajósláda pirográffal díszítve




Ezt szeretnénk elkészíteni


A kreatív kézműves munkákat kedvelő emberek rendszeresen visszatérnek a natúr fadobozok díszítéséhez. Az a tapasztalatom több otthon a kidíszített doboz, mint amibe van mit pakolni. Az ajándékozáshoz is kell valami alkalom… Fessük tapétázzuk, szalvétázzuk a dobozokat rutinszerűen. Itt az alkalom kipróbálni egy kevésbé ismert technikát. Talán mégiscsak ismert de ritkán próbált, mert nehéznek tűnhet de emlékezzetek annak idején a szalvétázás is annak tűnt.
Ez a technika az égetőtoll vagy más néven pirográf.



Pirográf
több info a szeszámok címkénl




Kiinduló pont
1. Lépés:
Finom csiszolópapírral csiszoljuk le a doboz külső felületét, különösen ügyelve a minta helyére. Sokkal könnyebb lesz a pirográfot vezetni ha sima a felület. Megkönnyíti a csiszolást ha csiszolószivacsot használtok. (A szerszámok címkéknél megnézhetitek)

2. Lépés: 
Rajzoljátok fel a kívánt mintát. Ezt több módon teheti. Lehet szabadkezes rajz. Lehet egyszerűen indigó segítségével felkopírozni. Én kész sablont szeretek használni. Vannak nagyon tartós műanyagból készült sablonok, amit sokszor lehet használni. Ragasztószalaggal rögzítsétek a sablont vagy a kopírozandó mintát, hogy ne mozduljon el.


Sablon rögzítése, körberajzolása

Felrajzolt minta

3. Lépés
Hobby pengével karcolt bele a mintát. Ez a lépés kihagyható lenne, de tapasztalni fogod mennyivel szebb lesz a végeredmény. (a hobbykést megnézheted a szerszámok címkénél)
 
4. Lépés
A pirográf legvékonyabb hegyét használva égesd ki a mintát.
 
Tanácsok:
  • Ne nyomd rá az eszközt csak finoman húzd végig a minta mentén. Ha előre belekarcoltad a mintát, akkor a karc mentén szépen simán fog haladni.
  • 0,5 cm minta kiégetése után várj egy kicsit, hogy az eszköz visszamelegedjen.
  • Lehetőségeid szerint szellőztess égetés közben, mert enyhe kellemetlen szagú füst keletkezik.



Végeredmény

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése